Pomóż Parafii w Krynicy-Zdroju!

Decyzją Soboru Biskupów PAKP (z dnia 29 marca 2011 r.), na dzień 2 października b.r. wyznaczono ogólnometropolitalną zbiórkę na parafię prawosławną p.w. św.Włodzimierza Wielkiego w Krynicy-Zdroju (dekanat nowosądecki).

W bieżącym roku mija 30-ta rocznica od momentu erygowania Krynickiej parafii. Niestety mimo upływu tylu lat, nie udało się zakończyć budowy świątyni (wieża nad dzwonnicą jest nie ukończona). W dalszym ciągu pozostaje również nie rozwiązany problem "rozpisania" świątyni. Oprócz tego, parafia ciągle boryka się z przeciekającym dachem świątyni i plebanii.

Widoczne na zdjęciu "wstawki" na dachu świątyni to efekt remontu, który tak naprawdę nie kończy się, ponieważ po każdej zimie na wskutek dużych amplitud powstają nowe pęknięcia co wymusza na podejmowanie kolejnych remontów. Dużo większy problem jest z dachem plebanii, która została pokryta blachą cynkową, na której to nie istnieje możliwość zastosowania działań zastępczych takich jak "łatanie", powyższa sytuacja wymusza wymianę całego pokrycia dachu plebanii (ponad 380m2). Problem jest już na tyle poważny, iż na wskutek przeciekania dachu, w budynku pojawia się już pleśń i grzyb. Krynicka parafia liczy zaledwie 70 osób, koszty remontu wielokrotnie przewyższają możliwości parafian.

 

Osobom, które chcą wspomóc finansowo Krynicką parafię, a nie będą mogły zrobić tego poprzez niedzielną zbiórkę, podajemy numer konta:

 

Bank Spółdzielczy Nr. 48 8802 0002 2001 0000 1023 0001

 

 

Z wdzięcznością i modlitwą za ofiarodawców
ks. Piotr Pupczyk oraz Rada Parafialna